35 Saló Internacional del Còmic de Barcelona

Activitats : Signatures d'Autors
SESSIONS DE SIGNATURES. PALAU 1

Les firmes dels autors presents en el Saló tindran lloc als estands dels expositors.

La programació és la que han proporcionat els maiteixos editors.

Els horaris poden patir canvis d’última hora.

La informació s’actualitzarà al web www.ficomic.com i en les dels respectius expositors.

Activitats : Signatures d'Autors
DIJOUS 30 DE MARÇ

Astiberri (www.astiberri.com)

Estand 15-16

17:00-18:30 Jordi Pastor, Marcos Prior, Luis Bustos, Pep Brocal

18:30-20:00 Juan Padrón, Mauricio Vicent, Toni Guiral, Pepe Gálvez, Roberto Bergado, Josep Mª Beà

Cantonet (www.cantonet.cat)

Estand 137

18:00-19:00 Pau Vinyes

Casa del Libro (www.casadellibro.com)

Estand 58

17:00-18:30 Monstruo Espaguetti

Continuarà/Coeditum/Trilita (www.continuara-comics.com)

Estand 99-100

16:00-17:00 Rai Ferrer, Miguel Agustí

17:00-18:30 Josep Maria Beà

18:30-20:00 Carlos Azagra

Diábolo (www.diaboloediciones.com)

Estand 26-27

12:00-13:00 Josep Busquet

13:00-14:00 Jordi March

18:00-19:30 Juaco Vizuete, Sergi Llorens

Dibbuks (www.dibbuks.com)

Estand 68

12:30-13:30 Autores escuela online Nacho Arranz

17:00-18:00 Bruno Gazzotti, El Torres, Jesús Alonso Iglesias, Javier de Castro

18:30-19:30 Horacio Altuna, Nacho Arranz, Nico

Dolmen (www.dolmeneditorial.com)

Estand 63

18:00-19:30 Enrique Ventura, Kim, Rafa Vaquer

ECC Ediciones (www.eccediciones.com )

Estand 64

16:00-17:00 Gene Ha

16:00-19:00 Xermánico

17:00-18:00 Dave Gibbons

17:00-19:00 Jordi Tarragona, Francis Portela

18:00-19:00 Mitch Gerads

19:00-20:00 Jill Thompson

Ediciones Babylon (www.edicionesbabylon.es)

Estand 80

11:00-13:00 Daniel Alarcón

16:00-18:00 Xian Nu Studio

18:00-20:00 Marta Nael

Letrablanka (www.letrablankaeditorial.es)

Estand 40

17:00-18:00 Sara Jotabé

18:00-19:00 Toni Kudo

19:00-20:00 Jöse Sénder

Llibreria Universal (www.universal-comics.com)

Estand 67

17:00-18:00 Marc Tinent, Lourdes Navarro

18:00-19:00 Josep Busquet, Ramon F. Bachs

19:00-20:00 Chanti

Malavida (www.asociacionmalavida.com)

Estand 8

11:00-18:30 Carlos Azagra

11:00-20:00 Carlos Melgares, Encarna Revuelta, Xcar Malavida

Nowevolution Editorial (www.nowevolution.net)

Estand 141

18:30-20:00 David Braña

Panini Comics (www.paninicomics.es)

Estand 56

18:00-19:00 Alex Batlle, Fernando Llor, Roger Vidal, Lourdes Navarro, Marc Tinent

Activitats : Signatures d'Autors
DIVENDRES 31 DE MARÇ

Astiberri (www.astiberri.com)

Estands 15-16

11:00-12:30 Pep Brocal, Jordi Pastor, Marcos Prior, Jali

12:30-14:00 Matt Kindt, David Rubín, Josep Mª Beà

17:00-18:30 Sergi Álvarez, Sagar, Ramón Boldú, Emma Ríos

19:00-20:30 Bryan Talbot, Cristina Durán, Miguel Á. Giner, Tyto Alba, El Irra

Autsaider (www.autsaidercomics.com)

Estand 63

13:00-14:00 Víctor Puchalski

17:00-18:00 Furillo

Casa del Libro (www.casadellibro.com)

Estand 58

16:00-17:00 Antoni Guiral

17:00-18:00 El Torres, G. Sanna

18:30-19:30 Iban Coello

19:30-20:30 Cels Piñol, Josep Busquet

Continuarà/Coeditum/Trilita (www.continuara-comics.com)

Estand 99-100

11:00-12:00 L'Avi (Lluís Recasens)

12:15-14:00 Lluís Juste de Nin

14:00-15:00 Raí Ferrer, Miguel Agustí

15:00-16:00 Jordi Manzanares

16:00-17:00 Fernando Alcantarlla

17:00-18:30 Josep Maria Beà

18:30-20:30 Régric

Diábolo (www.diaboloediciones.com)

Estand 26-27

11:00-12:30 Sasa Pelle, Xavi Reñé

12:30-14:00 Igor

17:00-18:00 Paco Zarzo

18:00-19:00 Daniel Mainé, Isaac Casanova, José Miguel Fonollosa

19:00-20:00 Bart Torres, Josep Oliver

20:00-21:00 Manuel Mota, Santipérez

Dibbuks (www.dibbuks.com)

Estand 68

11:00-12:00 Bruno Gazzotti, Horacio Altuna, Nuria Tamarit, Angux

12:30-13:30 El Torres, Guillermo Sanna, Nacho Arranz, Pau

17:00-18:00 Javier de Castro, Nico, Pablo Velarde

18:30-19:30 El Torres, Jesús Alonso Iglesias, Guillermo Sanna, Pau

Dolmen (www.dolmeneditorial.com)

Estand 63

11:00-12:30 Enrique Ventura, Rafa Vaquer

12:00-13:30 Kim

13:00-14:00 Enrique Vegas

16:00-17:00 Enrique Vegas

17:00-18:00 Doc Pastor, Isaac Viana

18:00-19:00 Pau Serracant

ECC Ediciones (www.eccediciones.com )

Estand 64

12:00-13:00 Gene Ha

12:00-13:30 Sergio Dávila

12:00-14:00 Francis Portela, Ramon F. Bachs

16:00-17:00 Mitch Gerads

17:00-19:00 Jordi Tarragona, Rafa Sandoval, Daniel Sampere

17:00-20:00 Xermánico

17:30-18:30 Dave Gibbons

19:00-20:00 Jill Thompson

Ediciones B (www.edicionesb.es)

Estand 81

12:00-13:00 Antoni Guiral

17:00-19:00 José Revilla

Ediciones Babylon (www.edicionesbabylon.es)

Estand 80

11:00-13:00 Xian Nu Studio, Dulk

16:00-18:00 Dulk, Marta Nael, Lewis, Álvaro Ming

17:00-19:00 Jorge Monreal

18:00-20:00 Daniel Alarcón

Ediciones La Cúpula (www.lacupula.com)

Estand 1-2-3

16:00-17:30 Ana Oncina, Mary Talbot, Bryan Talbot

17:30-19:00 Atilio Gambedotti, Sebas Martín

19:00-20:30 Lucas Varela, Max, Meritxell Bosch

El Corte Inglés – Món Còmic (www.elcorteingles.es)

Estand 18

17:00-18:00 José Fonollosa, Esteve Polls, Fran Vázquez, Sergi Pareja

18:00-19:00 Lourdes Navarro, Marc Tinent, Josep Busquet

Letrablanka (www.letrablankaeditorial.es)

Estand 40

16:00-17:00 Jöse Sénder

17:00-18:00 Sara Jotabé

18:00-19:00 Doc Pastor

20:00-21:00 Toni Kudo

Llibreria Universal (www.universal-comics.com)

Estand 67

12:00-13:00 Álvaro Ortiz

13:00-14:00 Fernando Llor, Roger Vidal, Alex Batlle

17:00-18:00 Marc Tinent, Lourdes Navarro, Cels Piñol

18:00-19:00 Miguelanxo Prado              

19:00-20:00 Antonio Altarriba, Kim, Jaime Martin

Malavida (www.asociacionmalavida.com)

Estand 8

11:00-21:00 Carlos Azagra, Carlos Melgares, Encarna Revuelta, Kalitos, Miguel Ángel Hernández, Xcar Malavida

Nórdica Libros (www.nordicalibros.com)

Estand 127

17:00-18:00 Agustí Comotto, Marc Torices

Norma Editorial (www.normaeditorial.com)

Estand 65

16:30-18:00 Matt Kindt, Antonio Altarriba, Jaime Martín, Anne Simon, A. Madrigal, David Morancho, Kim, Prado, Maria Llovet

18:30-20:00 Efa, Maltaite, Belén Ortega, Carlos Puerta, Gustavo Rico, Salva Rubio, Díaz Vizoso Luis Royo, Beroy, Jorge García

Nowevolution Editorial (www.nowevolution.net)

Estand 141

12:00-14:00 David Braña, Juanma Aguilera

17:00-19:00 Paco Zarzo, Juanma Aguilera

19:00-21:00 Juanma Aguilera

Panini Comics (www.paninicomics.es)

Estand 56

16:30-18:00 Esteve Polls, Fran Vázquez, Sergi Pareja, Josep Busquet, Iban Coello

18:00-19:00 Alex Batlle, Fernando Llor, Roger Vidal

Planeta Cómic (www.planetacomic.com)

Estand 17

16:00-17:00 Alfonso Font

19:00-20:00 José Fonollosa

Activitats : Signatures d'Autors
DISSABTE 1 D’ABRIL

Astiberri (www.astiberri.com)

Estand 15-16

11:00-12:30 Juan Padrón, Mauricio Vicent, Antonio Hitos, Álvaro Ortiz

12:30-14:00 Bryan Talbot, Sento, Juan Díaz Canales, Jason

17:00-18:30 Matt Kindt, David Rubín, Emma Ríos, Rayco Pulido

19:00-20:30 Cristina Durán, Miguel A. Giner, Paco Roca, David Sánchez

Autsaider (www.autsaidercomics.com)

Estand 63

12:00-13:00 Don Rogelio J, Furillo

17:00-18:00 Don Rogelio J

18:00-19:00 Víctor Puchalski

Casa del Libro (www.casadellibro.com)

Estand 58

12:00-13:00 José Revilla

13:00-14:00 Raquel Riba

14:00-15:00 Daniel Torres, Antonio Altarriba, Kim

16:00-17:00 Pablo Ríos

17:00-18:00 Ramis, Cera

18:00-19:00 Javier Rey

19:30-20:30 Jaime Martín, Jakob Hinrichs

Continuarà/Coeditum/Trilita (www.continuara-comics.com)

Estand 99-100

11:00-12:00 Varis autors de De Muerte

12:00-13:30 Josep Maria Beà

13:30-14:30 Fernando Alcantarlla

14:30-16:00 Vicente Montalbá

16:00-17:00 Fernando Alcantarlla

17:00-19:00 Régric

19:00-20:00 Jordi Manzanares

Diábolo (www.diaboloediciones.com)

Estand 26-27

11:00-12:30 Adam Brockbank, Julio César Iglesias, Raquel Lagartos

12:30-14:00 José Manuel Robledo, Marcial Toledano

14:00-15:00 Aitor Eraña

16:00-17:00 Ramon Rosanas

17:00-18:00 Jorge Gard, Juan Aguilera

18:00-19:30 Julio César Iglesias, Raquel Lagartos

19:30-21:00 Bart Torres, Josep Oliver, José Miguel Fonollosa

Dibbuks (www.dibbuks.com)

Estand 68

10:00-11:30 Frank Pé

11:00-12:00 José Pablo García, Nuria Tamarit, Angux

12:30-13:30 Bruno Gazzotti, El Torres, Guillermo Sanna, Pablo Velarde

17:00-18:00 Javier de Castro, Nuria Tamarit, Angux, Pau

18:30-19:30 Bruno Gazzotti, El Torres, Jesús Alonso Iglesias, Nico

Dolmen (www.dolmeneditorial.com)

Estand 63

11:00-12:30 Dany, Jigounov

12:00-14:00 Enrique Vegas

12:30-13:30 Nacho Arranz, Quim Bou

17:00-19:00 Enrique Vegas, Nacho Fernández, Jesús Romero Recio

18:00-19:00 Doc Pastor

ECC Ediciones (www.eccediciones.com )

Estand 64

11:00-12:00 Jill Thompson

11:00-13:00 Sergio Dávila, Raül Fernández

12:00-14:00 Fernando Blanco

12:30-13:30 Gene Ha

16:00-17:00 Mitch Gerads

17:00-19:00 Jordi Tarragona, Rafa Sandoval

17:00-20:00 Xermánico

17:30-18:30 David Gibbons

18:00-19:00 Pere Pérez

19:00-20:00 Hermann, Francis Portela

Ediciones B (www.edicionesb.es)

Estand 81

12:00-14:00 Jan, Efepé,

17:00-19:00 Francisco Ibáñez

Ediciones Babylon (www.edicionesbabylon.es)

Estand 80

11:00-13:00 Dulk, Jorge Monreal, Lewis, Álvaro Ming

16:00-18:00 Dulk, Lewis, Álvaro Ming

17:00-19:00 Marta Nael, Daniel Alarcón

18:00-20:00 Xian Nu Studio, Laurielle

Edicions del despropòsit (www.edicionsdeldesproposit.cat)

Estand

12:00-13:00 Pau Arévalo

17:00-18:00 Pato Conde

17:00-19:00 Pau Arévalo

El Corte Inglés – Món Còmic (www.elcorteingles.es)

Estand 18

10:30-14:30 Bié

11:00-12:00 Alex Batlle, Fernando Llor, Roger Vidal

12:00-13:00 Carlos Esquembre, Agustina Guerrero

13:00-14:00 Bonache

16:30-20:30 Bié

17:00-18:00 Josep Salvia, Raquel Riba

18:00-19:00 Sergio Córdoba

Escola Joso (www.escolajoso.com)

Estand 55

11:00-12:00 Enrique Fernández

12:00-13:00 Caro Waro

13:00-14:00 Andre, Josep Busquet 

16:00-17:00 Danide, Jordi Pastor

17:00-18:00 Roc  Espinet

18:00-19:00 Paqual Ferry 

FNAC (www.fnac.es)

Estand 53

12:00-13:00 Felipe Almendros, Pablo Ríos

13:00-14:00 Gina Wynbrandt, Jaime Calderón

16:00-17:00 Jakob Hinrichs

17:00-19:00 Agustina Guerrero

Ediciones La Cúpula (www.lacupula.com)

Estand 1-2-3

11:30-13:00 Autores de Voltio

13:00-14:30 Núria Tamarit, Xulia Vicente, Alfonso López

16:00-17:30 Ana Oncina, Marcello Quintanilha,

17:30-19:00 Mary Talbot, Bryan Talbot, Sole Otero

19:00-20:30 Lucas Varela, Max, Miguel Gallardo

Letrablanka (www.letrablankaeditorial.es)

Estand 40

16:00-17:00 Jöse Sénder

17:00-18:00 Doc Pastor

18:00-19:00 Sara Jotabé

19:00-20:00 Toni Kudo

Llibreria Universal (www.universal-comics.com)

Estand 67

11:00-12:00 Fred Duval, Thiery Gioux

12:00-13:00 Tirso Cons,    Montse Martin

13:00-14:00 Sergio Sandoval, Sergio Córdoba

16:00-17:00 Anabel Vélez, Sole Otero, Manu González

17:00-18:00 Bonache, El Irra

18:00-19:00 Sergi Pareja, Esteve Polls, Fran Vázquez

19:00-20:00 Sento, Marcello Quintanilha

Malavida (www.asociacionmalavida.com)

Estand 8

11:00-21:00 Carlos Melgares, Dani, Encarna Revuelta, Kalitos, Miguel Ángel Hernández, Roberto Malo, Xcar Malavida, Carlos Azagra

Nórdica Libros (www.nordicalibros.com)

Estand 127

17:00-18:00 Agustí Comotto, Marc Torices

Norma Editorial (www.normaeditorial.com)

Estand 65

10:30-12:00 Díaz Canales, Maltaite, Luis Royo, Oriol, Homs, J.J. Alburquerque, Díaz Vizoso, Zidrou, Lafebre, Víctor Santos

12:30-14:00 Matt Kindt, Gabor, Prado, Victoria Francés, J.L.Landa, Daniel Torres, Barbucci, Anne Simon, Alberto Madrigal, Julian López

16:30-18:00 Hugault, Antonio Altarriba, Keko, Luis Royo, Sergio Colomino, Daniel Torres, Kim, Jaime Martín, Carlos Puerta, Jordi Palomé

18:30-20:00 Ralph Meyer, Belén Ortega, Efa, Victoria Francés, Maltaite, Mateo Guerrero, Sagar, Salva Rubio, Prado, Díaz Vizoso

Nowevolution Editorial (www.nowevolution.net)

Estand 141

11:00-12:30 Santi Selvi, Miguel Delicado, Inma Ortega, Paco Zarzo

12:30-14:00 Aitor I. Eraña

16:30-18:00 David Braña, Juanma Aguilera

18:00-19:00 Aitor I. Eraña

19:00-20:00 Santi Selvi, Miguel Delicado, Inma Ortega, Paco Zarzo

20:00-21:00 David Braña, Juanma Aguilera

Panini Comics (www.paninicomics.es)

Estand 56

11:00-12:30 Roland Boschi, Phil Briones

12:00-13:00 Pepe Larraz, Sergio Córdoba

13:00-14:00 Fran Vázquez, Esteve Polls, Sergi Pareja, Josep Salvia

16:00-17:00 Cels Piñol

16:30-18:00 Josep Busquet, Salva Espín, Iban Coello

18:00-19:00 Carles Esquembre, Juan Carlos Bonache, Sergio Sandoval

Penguin Random House (www.megustaleer.com)

Estand 122-123

12:00-13:00 Gina Wynbrandt, Raquel Riba

13:00-14:00 Felipe Almendros, Pablo Ríos

17:00-18:00 Calpurnio

17:00-19:00 Gina Wynbrandt, Flavita Banana

18:00-19:00 José Pablo García, Felipe Almendros

Planeta Cómic (www.planetacomic.com)

Estand 17

10:30-11:30 Javi Rey

11:30-12:30 Pepe Larraz

13:00-14:00 José Fonollosa, Ernest Sala

16:00-17:00 Alfonso Font, Javi Rey

18:00-19:00 Esteban Maroto, Sergio Dávila

Activitats : Signatures d'Autors
DIUMENGE 2 D’ABRIL

Astiberri (www.astiberri.com)

Estand 15-16

11:00-12:30 Sento, Paco Roca, Juanjo Sáez, Rayco Pulido

12:30-14:00 Matt Kindt, David Rubín, Emma Ríos, Juan Díaz Canales

17:00-18:30 Ramón Boldú, Pep Brocal, Jordi Pastor, Marcos Prior

Autsaider (www.autsaidercomics.com)

Estand 63

12:30-13:30 Víctor Puchalski

Cantonet (www.cantonet.cat)

Estand 137

18:00-19:00 Pau Vinyes

Casa del Libro (www.casadellibro.com)

Estand 58

11:00-12:00 José Muñoz, Juan Díaz Canales

12:00-13:00 Sergio S. Morán

13:00-14:00 Marc Torices, Ernest Sala

Continuarà/Coeditum/Trilita (www.continuara-comics.com)

Estand 99-100

11:00-12:00 Joan Mundet

12:00-13:30 Régric

13:30-14:30 Luis Collado

Diábolo (www.diaboloediciones.com)

Estand 26-27

10:00-11:00 Aitor Eraña

11:00-12:30 Adam Brockbank, José Miguel Fonollosa

12:30-14:00 José Manuel Robledo, Marcial Toledano

14:00-15:00 Jorge Gard

14:00-15:30 Bart Torres, Josep Oliver

16:30-18:00 Igor, Julio César Iglesias, Raquel Lagartos

Dibbuks (www.dibbuks.com)

Estand 68

11:00-12:00 Bruno Gazzotti, El Torres, Guillermo Sanna, Frank Pé

12:30-13:30 Nuria Tamarit, Angux, Pablo Velarde, Nico

17:00-18:00 Nico, Nacho Arranz, El Torres

18:30-19:30 Autores escuela online de Nacho Arranz

Dolmen (www.dolmeneditorial.com)

Estand 63

11:00-12:30 Dany

13:00-14:00 Isaac Viana, Doc Pastor

17:00-18:00 Pau Serracant

ECC Ediciones (www.eccediciones.com )

Estand 64

11:00-12:00 Jill Thompson

11:00-13:00 Ramon F. Bachs, Raül Fernández

12:30-13:30 Dave Gibbons

13:00-14:00 Iban Coello

16:00-17:00 Hermann

17:00-18:00 Mitch Gerads

18:00-19:00 Gene Ha

Ediciones B (www.edicionesb.es)

Estand 81

12:00-14:00 Juan Carlos Ramis, Joaquín Cera

Ediciones Babylon (www.edicionesbabylon.es)

Estand 80

11:00-13:00 Marta Nael, Daniel Alarcón

16:00-18:00 Jorge Monreal

17:00-19:00 Xian Nu Studio

18:00-20:00 Marta Nael, Daniel Alarcón

Edicions del Despropòsit (www.edicionsdeldesproposit.cat)

Estand 63

12:00-13:00 Joan Yago

12:00-14:00 Aarón Sánchez "Capita"

FNAC (www.fnac.es)

Estand 53

11:00-12:00 Martín Piñol, Votric

12:00-13:00 David Sánchez

12:00-14:00 Flavita Banana

Ediciones La Cúpula (www.lacupula.com)

Estand 1-2-3

11:30-13:00 Mary Talbot, Bryan Talbot, Alfonso López

13:00-14:30 Ana Oncina, Marcello Quintanilha, Sole Otero

16:00-17:30 Meritxell Bosch, Núria Tamarit, Xulia Vicente

17:30-19:00 Manolo Carot, Rubén del Rincón

El Corte Inglés – Món Còmic (www.elcorteingles.es)

Estand 18

12:00-13:00 Ibáñez

Letrablanka (www.letrablankaeditorial.es)

Estand 40

11:00-12:00 Sara Jotabé

12:00-13:00 Sensei Dani

16:00-17:00 Jöse Sénder

17:00-18:00 Toni Kudo

Llibreria Universal (www.universal-comics.com)

Estand 67

12:00-13:00 Carles Esquembre,  Lucas Varela

13:00-14:00 Alex Santaló, Josep Busquet, Ramon F. Bachs

Malavida (www.asociacionmalavida.com)

Estand 8

11:00-21:00 Carlos Melgares, Encarna Revuelta, Kalitos, Miguel Ángel Hernández, Xcar Malavida, Carlos Azagra

Nórdica Libros (www.nordicalibros.com)

Estand 127

12:00-13:00 Agustí Comotto, Marc Torices

Norma Editorial (www.normaeditorial.com)

Estand 65

10:30-12:00 Hugault, Matt Kindt, Kim, Luis Royo, J.L.Landa, Mateo Guerrero, Antonio Altarriba, Keko, Jaime Martín, Raule, Víctor Santos

12:30-14:00 Víctoria Francés, Man, Homs, Prado, Maltaite, Belén Ortega, Oriol, Zidrou, Barbucci, Anne Simon

Nowevolution Editorial (www.nowevolution.net)

Estand 141

11:00-12:00 David Braña, Juanma Aguilera

12:00-13:00 Aitor I. Eraña

13:00-14:00 Santi Selvi, Miguel Delicado, Inma Ortega, Paco Zarzo

17:00-18:30 Javi Cuho

Panini Comics (www.paninicomics.es)

Estand 56

11:00-12:30 Lourdes Navarro, Marc Tinent, Sergi Pareja

12:00-13:00 Àlex Santaló, Josep Busquet

12:00-13:30 Pepe Larraz

13:00-14:00 Manuel Matji, Sergio Córdoba, Sergio Sandoval, Salva Espín

16:30-18:00 Cels Piñol, Juan Carlos Bonache

Penguin Random House (www.megustaleer.com)

Estand 122-123

11:00-13:00 Abigail Frías Galisteo

12:00-13:00 Raquel Riba, Gina Wynbrandt

12:00-14:00 Agustina Guerrero

13:00-14:00 Sergio S. Morán

Planeta Cómic (www.planetacomic.com)

Estand 17

11:00-12:00 Ernest Sala, Sergio Dávila

12:00-13:00 Iván Fernández, Iván Coello

16:00-17:00 Alfonso Font

Contacte
C/. Palau, 4 - 08002 Barcelona (Spain)
info@ficomic.com

© 2006 - 2017 FICOMIC
Altres salons
Xarxes socials

Aquesta web utilitza galetes (cookies) pròpies i de tercers per oferir una millor navegació.
Al navegar-hi l'usuari accepta l'ús que fem de les galetes (cookies).
L'usuari pot evitar la generació de galetes (cookies) i eliminar-les mitjançant les opcions del seu navegador.
Bloquejar les galetes (cookies) pot implicar que alguns dels serveis i opcions d'aquesta web no funcionin correctament.